ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ

Αγαπητοί πρωτοετείς φοιτητές του Τμήματος,

έχετε ήδη περάσει ένα εξάμηνο στο Τμήμα και έχετε σχετικά εξοικειωθεί με τους χώρους και το πρόγραμμα σπουδών. Για τους πρωτοετείς φοιτητές προβλέπεται ο θεσμός του Συμβούλου Καθηγητή, που σκοπό έχει την καλύτερη καθοδήγησή σας στις σπουδές και την υποστήριξή σας σε ζητήματα πάσης φύσεως που αντιμετωπίζετε στο πλαίσιο της παρουσίας σας στο Τμήμα. Με βάση την αλφαβητική κατάταξη των πρωτοετών σχηματίζεται ανά Σύμβουλο Καθηγητή μια ομάδα 15 περίπου φοιτητών προκειμένου να υπάρχει μια πιό προσωπική επικοινωνία και αποτελεσματική συνεργασία. Παρακαλείσθε να έλθετε σε επαφή με τον Σύμβουλο της ομάδας σας είτε μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, είτε επισκεπτόμενοι τον Σύμβουλό σας στις ώρες συνεργασίας. Είναι σημαντικό, οι Σύμβουλοι Καθηγητές να έχουν τα στοιχεία επικοινωνίας σας για να σας στέλνουν ειδοποιήσεις και να οργανώνουν την συνεργασία μαζί σας.

Οι ακόλουθες ομάδες πρωτοετών φοιτητών αντιστοιχούνται προς τους ακόλουθους Συμβούλους Καθηγητές:

Από Αβραμοπούλου Αθηνά – Γαβαλάς Κων/νος: Κ. Βαλάκας valakas@upatras.gr

Γαζέτα Ελένη – Διονυσοπούλου Ιωάννα: Γ. Ζειμπέκης zeimbekis@upatras.gr