ΠΡΟΣΟΧΗ: σχετικά με τα μαθήματα: “Ελληνική ιστορία” και “Θεμελιώδεις έννοιες της σπινοζικής οντολογίας”

Σχετικά με το μάθημα: “Θεμελιώδεις έννοιες της σπινοζικής οντολογίας” (Διδάσκων: Δ. Αθανασάκης)

Το μάθημα προσφέρεται ως Φιλοσοφικό Επιλογής στους φοιτητές/τριες 3ου και 4ου έτους.

Ημέρες και ώρες/αίθουσες διεξαγωγής του: Πέμπτη 14:00 – 17: 00 στην αίθουσα συνεδριάσεων (κτίριο γραμματείας) ΚΑΙ Παρασκευή 09:00 – 12:00 στην αίθουσα ΑΠ8.

Ημερομηνία έναρξης μαθημάτων: Πέμπτη 08.05.2014

Σχετικά με το μάθημα: “Ελληνική ιστορία” (Διδάσκουσα: Σ. Ψαρρού)

Το μάθημα προσφέρεται στους φοιτητές/τριες 3ου έτους ως Επιλογής άλλου επιστημονικού πεδίου, επίσης στους φοιτητές/τριες 4ου έτους και επί πτυχίω που οφείλουν το Υποχρεωτικό για εκείνους μάθημα “Ελληνική ιστορία” σύμφωνα με το παλαιό πρόγραμμα σπουδών (ειδικά οι επί πτυχίω φοιτητές/τριες μπορούν να εξεταστούν είτε σε αυτό το μάθημα είτε σε κάποιο από τα άλλα δύο μαθήματα με τα οποία είχε αντιστοιχηθεί: βλ. Οδηγό Σπουδών).

Ημέρες και ώρες/αίθουσες διεξαγωγής του: Τετάρτη 11:00 – 14:00, στην αίθουσα ΑΠ8 ΚΑΙ Παρασκευή 17:00 – 20:00 στην αίθουσα ΑΠ4.

Ημερομηνία έναρξης μαθημάτων: Παρασκευή 09.05.2014