ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΕΑΡΙΝΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ 2015-16 ΓΙΑ ΤΟ 1ο-2ο ΚΑΙ 3ο ΈΤΟΣ

Οι φοιτητές/τριες του 1ου – 2ου και 3ου έτους  (δηλαδή τα έτη που έχουν ενταχθεί στην Ηλεκτρονική Γραμματεία) δηλώνουν μαθήματα από 10.3.2016 έως 31.3.2016  στο https://progress.upatras.gr/ με τους κωδικούς πρόσβασης που έχουν πάρει με την εγγραφή τους στο Τμήμα Φιλοσοφίας .

Δηλώνονται όλα τα μαθήματα Υποχρεωτικά και Επιλογής που επιλέγουν να παρακολουθήσουν προκειμένου να μπορούν να εξετασθούν σε αυτά στην αντίστοιχη εξεταστική περίοδο και/ή στην επαναληπτική εξεταστική του Σεπτεμβρίου.

Μαθήματα που δεν έχουν δηλωθεί δεν μπορούν να εξετασθούν.

Δηλώνοναι υποχρεωτικά τα μαθήματα του εξαμήνου φοίτησης :

(α’ έτος : β’ εξάμηνο: 4 υποχρεωτικά και 2 υποχρεωτικά κατ’ επιλογήν άλλου επιστημονικού πεδίου (30 μονάδες ECTS)

β’ έτος : δ’ εξάμηνο : 4 υποχρεωτικά (30 ECTS)

γ΄έτος : στ΄ εξάμηνο: 2 υποχρεωτικά, 3 υποχρεωτικά φιλοσοφίας κατ’ επιλογήν και 1 υποχρεωτικό κατ’επιλογήν από άλλο επιστημονικό πεδίο (30 ECTS)

Οι φοιτητές/τριες του 2ου και 3ου έτους   μπορούν να δηλώσουν  μαθήματα που οφείλουν και  από προηγούμενα εαρινά εξάμηνα:

β’έτος :μαθήματα α’έτους, β’εξαμήνου, δηλαδή έως την συμπλήρωση των απαιτούμενων μαθημάτων του εξαμήνου και  την συμπλήρωση 30 ECTS (από 0 έως 30ECTS)

γ’ έτος: μαθήματα α’ έτους :β’εξάμηνου και μαθήματα β’έτους: δ’ εξαμήνου δηλαδή έως την συμπλήρωση του αριθμού μαθημάτων ανά εξάμηνο και 30 ECTS ανά εξάμηνο (από 0 έως 60 ECTS)

Από την Γραμματεία