Υπολογιστικό Κέντρο

Το Κέντρο Η/Υ διαθέτει 20 θέσεις εργασίας για τις ανάγκες των φοιτητών/τριών του Τμήματος Φιλοσοφίας. Μέχρι και το 2004, η λειτουργία και ο εξοπλισμός του χρηματοδοτήθηκε κυρίως από την Ευρωπαϊκή Ένωση με το πρόγραμμα Ε.Π.Ε.Α.Ε.Κ. – Διεύρυνση Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Όλες οι θέσεις εργασίας είναι συνδεδεμένες με το διαδίκτυο και σε κάθε φοιτητή/φοιτήτρια δίνεται προσωπική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail).

Στο Κέντρο Η/Υ, κατά τις ώρες λειτουργίας του (εκτός των ωρών των σεμιναρίων, στα οποία οι φοιτητές/τριες δηλώνουν συμμετοχή στην αρχή κάθε εξαμήνου), παρέχεται ελεύθερη πρόσβαση στους φοιτητές για την ετοιμασία των εργασιών τους, για την αποστολή και λήψη ηλεκτρονικών μηνυμάτων, για τη χρήση του διαδικτύου, καθώς και υποβοήθηση και υποστήριξή τους για τα θέματα αυτά.

Ώρες λειτουργίας του Υπολογιστικού Κέντρου (Κτίριο Κ35):
Θα ανακοινωθούν σύντομα