Ανακοίνωση: Πρόσκληση ενδιαφέροντος για πρόσληψη διδασκόντων

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ
ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ Π.Δ. 407/80

Η Συνέλευση του Τμήματος Φιλοσοφίας της Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών στην υπ’ αριθμ. 16/12.06.2014 συνεδρίασή της, αποφάσισε την πρόσληψη διδασκόντων, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για το ακαδημαϊκό έτος 2014–2015 σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 5 του Π.Δ./τος 407/80 για τη διδασκαλία των παρακάτω μαθημάτων:

1.Ειδικά Θέματα Νεότερης Φιλοσοφίας Ι

2.Ειδικά Θέματα Πρακτικής Φιλοσοφίας Ι

3.Ειδικά Θέματα Σύγχρονης Φιλοσοφίας Ι

4.Ευρωπαϊκή Ιστορία

5.Ειδικά Θέματα Νεότερης Φιλοσοφίας ΙΙ

6.Ειδικά Θέματα Πρακτικής Φιλοσοφίας ΙΙ

7.Ειδικά Θέματα Σύγχρονης Φιλοσοφίας ΙΙ

8.Ελληνική Ιστορία

Η πρόσληψη των υποψηφίων που θα επιλεγούν τελεί υπό την αίρεση ότι το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, θα εγκρίνει την πρόσληψη διδασκόντων σύμφωνα  με το Π.Δ. 407/80 για τη διδασκαλία των παραπάνω μαθημάτων.

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι, Έλληνες πολίτες ή πολίτες κράτους μέλους της Ε.Ε., να υποβάλλουν, μέχρι 15.10.2014 στη Γραμματεία του Τμήματος την αίτησή τους, η οποία θα συνοδεύεται από όλα τα αναγκαία δικαιολογητικά για τα οποία θα ενημερώνονται από την Γραμματεία του Τμήματος Φιλοσοφίας.

Διεύθυνση: Πανεπιστήμιο Πατρών – Γραμματεία Τμήματος Φιλοσοφίας (Πανεπιστημιούπολη 26504 Ρίο Αχαΐας), τηλ. 2610 969300 και 997155, e-mail: philosophy@upatras.gr και στον Ιστότοπο http://www.philosophy.upatras.gr.

Πάτρα 02/10/2014

Η Γραμματέας του Πανεπιστημίου Πατρών

Μαρίνα Π. Κορφιάτη

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. Αντίγραφο πτυχίου, αντίγραφο διδακτορικού διπλώματος και λοιπούς τίτλους σπουδών

2. βεβαίωση ισοτιμίας από το ΔΟΑΤΑΠ για τίτλους που έχουν χορηγηθεί από Πανεπιστήμια του εξωτερικού

3. Βιογραφικό σημείωμα και αναλυτικό υπόμνημα εργασιών σε δεκατρία (13) αντίτυπα σε ψηφιακή (CD) ή έντυπη μορφή .

4. Επιστημονικές εργασίες σε ένα (1) αντίτυπο σε ψηφιακή (CD) ή έντυπη μορφή

5. Φωτοτυπία και των δύο όψεων της Αστυνομικής Ταυτότητας

Οι αιτήσεις υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Φιλοσοφίας Διεύθυνση: Πανεπιστήμιο Πατρών – Γραμματεία Τμήματος Φιλοσοφίας (Πανεπιστημιούπολη 26500 Ρίο Αχαΐας), τηλ. 2610 969300, 997155.

Πληροφορίες: τηλ. 2610-969300 και 997155

Email: philosophy@upatras.gr /