ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΝΕΟΕΙΣΑΧΘΕΝΤΩΝ/ΕΙΣΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2014-2015

Οι εγγραφές των νεοεισαχθέντων/εισών  φοιτητών/τριών ακαδημ. έτους 2014-2015 θα πραγματοποιηθούν από 15/9/2014 έως και 26/9/2014 καθημερινά από 10:00 πμ έως 13:00 πμ στην Γραμματεία του Τμήματος Φιλοσοφίας (κτίριο Κ22).

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή:

1. Τίτλο απολύσεως: Απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών. Σε περίπτωση που υποβάλλεται ο πρωτότυπος τίτλος απολύσεως (απολυτήριο ή πτυχίο), αυτός μπορεί να αποσυρθεί, όταν ο ενδιαφερόμενος προσκομίσει αντίστοιχο αποδεικτικό ή φωτοαντίγραφο.
  2. Βεβαίωση του αποφοίτου από το Λύκειο με τους βαθμούς πρόσβασης στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
  3. Αντίγραφο Αστυνομικής Ταυτότητας ή Πιστοποιητικό Γεννήσεως, όπου θα αναγράφεται το Μητρώο Αρρένων.
  4. Πιστοποιητικό διαγραφής εφ’ όσον το προηγούμενο ακαδ. έτος είχε εγγραφεί σε άλλο Τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης (Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι).
  5. Εκκαθαριστικό σημείωμα Εφορίας για το ατομικό και οικογενειακό εισόδημα (απαραίτητα μόνο για τη Φοιτητική Λέσχη και τη Φοιτητική Εστία), εφόσον ο φοιτητής δικαιούται και επιθυμεί να σιτίζεται από τη Φοιτητική Λέσχη.
  6. Δυο (2) φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
  7. Πιστοποιητικό Γέννησης